Anasayfa   Gizlilik Şartlar Download Servis Kalibrasyon İletişim
 

Laboratuar Teknolojisi

Ölçüm Teknolojisi

Kontrol Teknolojisi

Güvenlik Teknolojisi

Terazi/Baskül Teknolojisi

PCE Instruments TV
PCE Teknik Cihazlar Magaza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PCE Teknik Cihazlar Magaza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PCE Teknik Cihazlar Magaza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PCE Teknik Cihazlar Magaza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Labarotuar - Ölçüm teknolojisiTaşınabilir Ölçüm teknolojisiKontrol teknolojisi - Ölçüm teknolojisi

Ölçüm teknolojisi

Ölçüm teknolojisi şirketimizin önemli bir alanıdır. Burada PCE ölçüm teknolojisi sayfasında taşınabilir ölçüm cihazları, yerleştirilebilen ölçüm cihazları ve ölçüm, analiz ve inceleme için destek araçları bulunmaktadır. Gerek sanayi ve zanaatda, gerekse özel hayatta verilerin kaydedebilinip listelenenmesi gün geçtikte daha fazla önem taşıyor. Daha çok uygulanabilir, yani hızlı ve titiz çalışan ve ölçümde tekrar üretilebilecek sonuçların elde edildiği ölçüm teknolojisi tercih edilir. Sadece ölçüm teknolojisi sitemizde bu konuya ilişkin 650 nin üzerinde cihaz ve ölçüm düzenlemesi bulabilirsiniz. Şayet size uygun cihazı bulamıyorsanız sizin ölçümünüze en uygun cihazı bulmanızda memnuniyetle yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Altta ürünlerimizi üstgruplara ayrılmış olarak bulacaksınız (burada ölçüm cihazlarının ana alanlarını ve gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz). Göz gezdirebilmenizi sağlayacak alt grup listesi hemen altında bulunmaktadır (örnek olarak Isı ölçmek için gerekli teknolijiyi aradınız diyelim). Bunun haricinde ölçüm teknolojisi ile alakalı tüm bilgileri ‘’daha fazla bilgi ve linkler’’ bölümünde ve farklı alanların alfabetik sıralamasını ölçüm cihazları linkinden bulabilirsiniz. Ölçüm teknolojisi ile alakalı tüm ürün bilgilerini yazılı olarak elde edebilmeniz için terazi ve basküllerimizinde yer aldığı kataloğumuzu talep etmeniz yeterli olacaktır. .
 
 Ölçüm teknolojisi: Laboratuarda kullanımTaşınabilir Ölçüm teknolojisiKontrol teknolojisi: Ölçüm teknolojisi yanı sıra sunuyoruz
 

Üstgruplar

Laboratuar teknolojisi

Taşınabilir ölçüm teknolojisi

Kontrol teknolojisi

Laboratuar Ölçüm teknolojisi Taşınabilir Ölçüm teknolojisi Kontrol teknolojisi - Ölçüm teknolojisi

 

Geniş kapsamlı olan ölçüm teknolojisi bu üstgruplar sayesinde ayrılabilinir hale geliyor. Ölçüm teknolojisi çerçevesinde taşınabilir ölçüm cihazları ve laboratuvar ölçüm cihazları gün geçtikçe vazgeçilmez bir parça haline gelmektedir. Bu, ölçüm teknolojisi, fbölümde fiziksel, kimyasal, elektriksel, vs. birimlerin ölçülebilmesi için gerekli A dan Z ye 650 nin üzerinde cihaz alfabetik olarak sıralanmıştır ve gerekli teknolojik verileride sunmaktadır. Altgruplarda ise ürünlerin arasından her kategoriden örnek olarak seçilmiş cihazları bulmanız mümkündür.Şayet belirli bir ürün aranıyor ve bir bölüm hakkında genel bilgi almak istiyorsanız altgruplardaki kategoriler sizi yönlendirmeye yardımcı olacaktır ( basınç ölçüm teknolojisi, güç ölçüm teknolojisi, ışın ölçüm teknolojisi, çevresel ölçüm teknolojisi gibi).

Altgruplar
 

 Devir ölçüm teknolojisi  Basınç ölçüm teknolojisi Elektriksel ölçüm teknolojisi  Mesafe ölçüm teknolojisi
Ölçüm teknolojisi: Devir ölçümü Basınç ölçüm teknolojisi Elektriksel ölçüm teknolojisi Uzaklık ölçümü, ölçüm teknolojisi alanında
 Nem ölçüm teknolojisi  Gaz ölçüm teknolojisi  Otomobil ölçüm teknolojisi  Kuvvet ölçüm teknolojisi
Ölçüm teknolojisi: Nem ölçümü Gaz ölçüm teknolojisi Otomobil ölçüm teknolojisi Kuvvet ölçüm teknolojisi
Gıda ölçüm teknolojisi  Hava ölçüm teknolojisi  Network ölçüm teknolojisi  Yüzey ölçüm teknolojisi
Gıda ölçüm teknolojisi gıda sektörü için önem taşıyor Havadaki ölçüm teknolojisi Network ölçüm teknolojisi Yüzey ölçüm teknolojisi
 Optik ölçüm teknolojisi  Kontrol teknolojisi  Ses seviye ölçüm teknolojisi  Titreşim ölçüm teknolojisi
Optik ölçüm teknolojisi Kontrol teknolojisi Ses seviye ölçüm teknolojisi Titreşim ölçüm teknolojisi
 Radyasyon ölçüm teknolojisi  Isı ölçüm teknolojisi  Çevresel ölçüm teknolojisi  Su analiz ölçüm teknolojisi
Radyasyon ölçüm teknolojisi Isı ölçüm teknolojisi Çevresel ölçüm teknolojisi Su analiz ölçüm teknolojisi
 Atölye ölçüm teknolojisi    
Atölye ölçüm teknolojisi

Bilgi ve genel Linkler:

Kalibrasyon:
Türk kalibrasyon servisinde ölçüm teknolojisi ile alakalı ve farklı birimler için akreditasyon almış yeterlilik sergileyen laboratuarlarla çalışmaktayız. Akreditasyona sahip laboratuarlar ölçüm teknolojisi ve ölçüm cihazları için uluslararası sertifika verme hakkına sahiptir.
Detaylı bilgi için 0212 705 53 93 Nolu telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kalibrasyon Sertifikası: Kalibrasyon Sertifikasını  eksiksiz olarak ................ yönetmeliğine uygun olarak hazırlanmış olup ölçüm teknolojisi ve test edilen cihazın tarifinin yanı sıra ölçüm sonuçlarını ve düzensizlikleride içermektedir. Bu dökümana sahip ölçüm cihazları kullanım normali olarak görülmektedir.

Kalibrasyon: Ölçüm teknolojisi daha önce belirlenen ayarlama hatası çerçevesinde olup olmadığının remi tespitidir. Daha fazla bilgi PTB’de alınabilir

Doğruluk: Ölçüm teknolojisi çok yönlü olarak görülmektedir. Birbirlerinden bağımsız olarak yapım ve fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra doğruluk ve azami ağırlıklarına göre sınıflandırılarbilirler.

Hediye: Hırslı bir teknisyene yapılabilecek en iyi hediye bizim ölçüm teknolojisi bölümünde bulunan ölçüm cihazlarımızdır. En çok istenen ürünlerden seçilmiş hediye önerilerimizi burada bulabilirsiniz: Hediyeler / Özelgün hediyeleri .

Ölçüm teknolojisi alanında kalibrasyon: sistemine müdahale etmeden cihazlardaki birimlerin doğruluğunun denenmesi ve diğer yandan ise sistematik sapmanın saptırılıp belirlenmesi.                                                                                                                                         Ölçüm teknolojisi ile alakalı bir kalibrasyon parnterimizi ziyaret edin.

Kalibrasyon dökümanı veya sertifikası: Ölçüm teknolojisi özelliklerinin dökümünü ve ulusal normlara dönüşme ihtimalini içerir.

Kalibrasyon aralıkları: sürekli nizami ölçüm yapabilmek için ölçüm teknolojisi belirli aralıklarla düzenli olarak kalibre edilmelidir ki bu sürece kalibrasyon aralıkları denilir. Bu süreci net bir şekilde belirlenmiş olmasada bazı belirleyici faktörler vardır:

 • Birim ve izin verilen tolerans aralığı 

 • Ölçüm teknolojisi kullanımı

 • Kullanım sıklığı

 • Çevresel etkenler

 • Geride kalan kalibrasyon istikrarı

 • Ölçüm teknolojisinde ihtiyaç duyulan kesinlilik

 • Şirketin kalite güvence sistemin belirlenmesi

Sonuçta, iki kalibrasyon arasındaki zaman dilimi kullanan kişiye bağlıdır.

Ölçüm değerin sapması: Ölçüm teknolojisi ölçüm cihazın gösterdiği değerin gerçek değeri yansıtmaması.

Ultrasonik-Temizleyici: Ultrasonic temizleyicinin kullanımı sadece profesyonellere has olmaktan çıktı. Pratikte, satın alınan Ultrasonik temizleyicinin, kısa sürede amortize olduğunu ve kullanımı normal kullanımın dışına çıktığını görüyoruz. Ultrasonik temizleyici ile her türden materyal ve nesnelerde en derin ve koruyucu temizliği gerçekleştirmek mümkündür.

Fabrika kalibrasyon sertifikası: Fabrika sertifikaları sertifika normları ile birlikte gözetim altında yapılır ve bu normlara dönüşüm nizami gözetim ile saplanmaktadır. Fabrika içi test ve kalibrasyon birimi ölçüm teknolojisini kontrol eder.

Kurallar: Lütfen Dışlinkler üzerinden ölçüm teknolojisi kurallarına bakınız.

 

Ölçüm teknolojisi ile alakalı diğer Linkler

 • Türk Standartları Enstitüsünde Ölçüm teknolojisi

 • Ölçüm teknolojisi için Türk Kalibrasyon servisi

 • International Organization of Metorology de ölçüm teknolojisi (İngilizce)

 • International Sisteme göre türetilmiş Ölçüm birimleri (Almanca)

 • Ölçüm teknolojisi üreticileri

 • Türk Standartları Enstitüsünde Ölçüm teknolojisi

 • Bize ayit olan Ölçüm teknolojisi kullananlar

Alttaki videoda ölçüm teknolojisi ile alakalı gelişim, yenilik ve teknik bakımın müşterilerimiz için en önemli hizmetleri oluşturduğunu görebilirsiniz. İletişim fomundan bize ulaşın bizde size en uygun ölçüm teknolojisi bulmanıza yardımcı olalım.

PCE İnstruments ölçüm teknolojisi cihazlarını Antarktikada aşırı şartlara dayanıklılığını görmek için denedi. Bunun için mikroklimatik özelliği oluşturmak amacıyla cihaz sıklıklarında küçük değişiklikler yapılarak daha iyi bir isolasyon sağlandı. Ozon ölçüm cihazları, su analiz cihazları, UV ölçüm cihazları rüzgar hızı ölçüm cihazları sayesinde astronomik, coğrafik, ornitolojik ve atmosferik deneyler olağanüstü başarılarla yapılabilmiştir.

Antarktika güneş sistemi ve dünya arasında bağ oluşturabilen doğal bir laboratuvardır. Oradaki buzda iklim değişiklikleri (buzlanma) açısından önemli bir faktör olduğunu söylemekte çok sıradışı bir şey olmayacaktır (farklı tabakalarda bulunan mikro kabarcıklar sayesinde). UV radyasyonunun çokluğunada sebep olan atmosferdeki yüksek tabakalardaki ozon eksikliği ve emisyonlar iklim değişikliklerininde sebebidir.Doğal oluşumu her ne kadar insanların sanayiyi artırmasıyla müdahalede bulunulmuş olsada iklim değişiklikleri daha öncedende gerçekleşmiş olmakla beraber hep var olacaklardır.

Ölçüm teknolojisi- En çok satilan cihazlarimizdan birisi

Şuan bulunduğunuz kategori: Anasayfa / Ölçüm teknolojisi   

Ölçüm teknoloji portföyü yanı sıra aşağıda görüldüğü gibi Terazilerde ve Basküllerde geniş bir portföy sunmaktayız.
Size sunduğumuz portföyümüzden Teraziler ve Basküller:

Ağır yük Baskülleri
Aks Kantarları
Altın Terazileri
Analitik Teraziler
Analog Teraziler
Askılı Teraziler
Ayırıcı Teraziler

Bakkal Terazileri
Bant Kantarları
Bant tartım sistemleri
Banyo Baskülleri
Banyo Terazileri
Barkodlu Teraziler
Bebek Terazileri
Bilgisayar bağlantılı Teraziler
Bilgisayar norm sistem Baskülleri
Boy ölçer Terazileri
Bunker Kantarları

Çengel Basküller
Çengel Teraziler
Cep Terazileri
Çift aralıklı Teraziler
Çok fonksizonlu Teraziler
Çok hücreli Basküller

Demir Basküller
Diferansiyel Teraziler
Dijital Vinç Basküller
Dişçi Terazileri
Diyaliz Baskülleri
Doğrulanmış Teraziler

Eczacı Terazileri
El Transpalet Terazileri
Endüstriyel Basküller
Endüstriyel Teraziler
Envanter Terazileri
Eşit kollu Teraziler
Ev Terazileri
Ev tipi Tartım Baskülleri

Fıçı Baskülleri
Fitness Terazileri
Fiyat hesaplamalı Basküller
Fiyat hesaplamalı Teraziler
Formülasyon Terazileri

Gramaj kesme aleti
Hafızalı Teraziler
Hareketli Bant tartım sistemleri
Hassas Teraziler
Hayvan Baskülleri
Hazne Terazileri
Hidrolik kuvvet hücreleri
Hidrolik yük hücreleri
Hızlı Teraziler
Hücreli Basküller
Huni Tartılar
Huni Teraziler
İnsan Baskülleri
İstatiksel proses kontrol Terazileri

Kağıt para Terazileri
Kağıt Terazileri
Kalibrasyon edilebilir Teraziler
Kalibrasyonlu Teraziler
Karat Terazileri
Kasap Baskülleri
Kefeli Teraziler
Kompakt Teraziler
Kontrol Terazileri
Konveyör Kantarları
Konveyör Tartıları
Köprü Terazileri
Küçük Teraziler
Kuyumcu Teraziler
Laboratuar Terazileri

Madeni Para Terazileri
Manav Baskülleri
Manav Terazileri
Market Baskülleri
Market Terazileri
Masa üstü Basküller
Masa üstü Teraziler
Medikal Basküller
Medikal Teraziler
Mekanik Teraziler
Metal Para Terazileri
Monoray Basküller
Multi fonksiyonlu Teraziler
Mutfak Terazileri
Müşteri kayıtlı Basküller

Nakliye Baskülleri
Nem analiz Terazileri
Nem tayin Terazileri

Obezite Baskülleri
Okul Terazileri
Orantılı Teraziler
Örnek Kesici
Otomobil Kantarları
Özel imalat Baskülleri
Özel sistem Terazileri

Paket Terazileri
Palet Baskülleri
Para Terazileri
Parça sayım Terazileri
Paslanmaz Basküller
Paslanmaz Teraziler
Platform Baskülleri
Porsiyon kontrol Terazileri

Rampalı Basküller
Reçete Terazileri
Şahıs Baskülleri
Sandalyeli Basküller
Sayıcı Teraziler
Sayım sistemleri
Sayım Terazileri
Seyyar Teraziler
Silo tank Kantarları
Sistem Terazileri
Sıvı tartım Baskülleri
Softwareli Teraziler
Su geçirmez Teraziler
Su Terazileri

Tartılı dolum Makinaları
Tartılı mekanik Transpalet
Tartılı Transpalet
Tartım göstergeleri
Tartım göstergeleri (harici)
Taşınabilir Teraziler
Taşıt Kantarları
Tek hücreli Basküller
Tekerlekli Sandalye Baskülleri
Temel Kantarlar
Temel Teraziler
Terazi hücreleri
Terazi indikatörleri
Terazi köprüleri
Terazi makinaları
Terazi modülleri
Terazi platformları
Terazi setleri
Terazi sistemleri
Tezgah Terazileri
Ticari Teraziler
Transpalet Basküller
Transpalet Teraziler

Varil tartım Baskülleri
Veri aktarmalı Teraziler
Veteriner Basküller
Vinç Baskülleri
Vücut yağı ölçüm Terazileri

Yaylı Teraziler
Yazılımlı Teraziler
Yoğunluk litre Terazileri
Yoğunluk tayin Terazileri
Yoğunluk Terazileri
Yük algılama Hücreleri
Yük ölçüm Hücreleri
Yük ölçüm Pimleri
Yüzey kütle Terazileri

Zahire Baskülleri
Zemin altı Basküller
Zemin Baskülleri