Anasayfaya dönüş

  Anasayfa   Gizlilik Şartlar Download Servis Kalibrasyon İletişim

Medya verileri      

Laboratuar Teknolojisi

Ölçüm Teknolojisi

Kontrol Teknolojisi

Güvenlik Teknolojisi

Terazi/Baskül Teknolojisi

PCE Instruments TV
Barometreler ve bütün ürünlerimizi magazimizdan satin alabilirsiniz


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barometreler ve bütün ürünlerimizi magazimizdan satin alabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barometreler ve bütün ürünlerimizi magazimizdan satin alabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barometreler ve bütün ürünlerimizi magazimizdan satin alabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barometreler ve bütün ürünlerimizi magazimizdan satin alabilirsiniz

,

Barometreler

Barometreler mutlak basıncı, yani atmosfere göre fark basıncını, ölçmek için kullanılır. Barometreler dahili belleği sayesindeBarometreler genel bakış yaklaşık 900 veri kaydedilebilir. Bir arayüze ve bir 0 … 1 Volt analog çıkışa sahiptir. Atmosferik basınç (barometrik basınç olarakda bilinir) havanın (atmosferin) yer çekimi dolayısıyla oluşan ağırlının terimidir. Deniz seviyesi (NN) de bu ağırlık 1013.25 mbar (milibar) dır. Kombine termometre-higrometre-barometreler iklim ölçüm cihazları olarakda bilinmektedir. Barometrik basıncın yanı sıra bu barometrler ile sıcaklığı ve göreceli nem oranınıda ölçmek mümkündür. Barometreler cok yönlü cihazlardır ve basınç, sıcaklık, nem, rüzgar hızı, vs ölçümü için uygundurlar. PCE-DB ve diğer barometreler teslimat öncesi yerel sıfır olan 1013 mbar olarak ayarlanırlar. Göstergede barometrenin hava ve yüksekliği olarak ölçmekte olduğu antmosferik basınç gösterilmektedir. PCE-DB 2 barometreler ikinci bir ölçüm aralığına sahiptir ki bu alçak ve aşırı basınç ölçümü kıyaslamalı ölçüm imkanı sağlamakla bu değerler daha sonra ekranda uygun işareti ile gösterilir. Bu şekilde dijital barometreler aynı zamanda örneğin laboratuarda vakum ölçümü için  manometre olarakta kullanılabilmektedir. 
Barometreler hakkında ya da web sitemizde bulunan diğer cihazlar hakkında sorularınız varsa  teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.  
Ulaşım bilgileri:
E-Mail: info@pce-cihazlari.com.tr 
Tel.:     (+90) 0212 471 11 47 
Faks:   (+90) 0 212 705 53 93
veya Servis sayfamızdanda ualşabilirsiniz
.


Teknik özellikler ve barometreler alanında daha fazla bilgi için alttaki linkleri takip ediniz.

 - Barometreler PCE-P01 - P05
  (titiz hava ölçümü, yazılım ve online ölçüm için usb bağlantı kablosu ile birlikte)

Yazılımlı(Software) Barometreler PCE Instruments`den Barometreler PCE-P01 - P05

 - Barometreler PCE-THB 38
  (Tek bir el ölçüm cihazında termometre, nem ölçer ve barometre)

Termo- Higro- Barometreler PCE-THB 38 bağıl nemi, ortam sıcaklığını ve barometrik basıncı ölçmek ve dijital göstermek için uygundur PCE Instruments`den Barometreler PCE-THB 38

 - Data Logger Barometreler PCE-THB 40   
    (barometrik basınç, sıcaklık, göreceli nem, SD-kart-data logger 1 … 16 GB)

1....16 GB arası değiştirebilinen SD Kartlı data logger Barometreler PCE Instruments`den Barometreler PCE-THB 40

 - Barometreler DB 3
   (Hava, mutlak basınç, barometrik basınç, orta değer oluşumu, Min-, Maks.- ve Hold-Fonksiyonu)

Barometreler DB 3, hava, mutlak basinç, barometrik basinç, orta deger olusumu, Min-, Maks.- ve Hold-Fonksiyonu

 - Data Logger Barometreler PCE-MSR 145   
   (barometrik basınç, hızlandırıcı, sıcaklık, ışık, göreceli nem, su geçirmez sürüm mevcut)

Data Logger Barometreler: Geniş bir uygulama alanı için çesitli sensörleri bulunmaktaMSR´dan Data Logger - Barometreler PCE-MSR145

 - Barometreler PCE-ALM 1   
   (pusulalı, yükseklik ve sıcaklık ölçümlü, saat ve tarih gösteren çok fonksiyonlu barometre)

Çok fonksiyonlu kompakt gövdeli Barometreler PCE Instruments`den Barometreler PCE-ALM

- Hava istasyonu Barometreler - PCE-FWS 20  En çok satılan Hava istasyonu Barometreler PCE-FWS 20
  (Rüzgar hızı ve yönü, sıcaklık, nem, yağmur miktarı gibi ölçümler için, Logger, USB, yazılım)

Küçük bütçe için Hava istasyonu / Barometerler  PCE Instruments`den Hava istasyonu - Barometreler

   - Sabit kullanım için Barometreler
    (Tesis izlemesi için basınç vericisi, normsinyal çıkışı)

Istasyon Barometreler PCE Instruments`den sabit kullanım için Barometreler

Barometrelerimiz dijitaldir ve genel olarak endüstri ve mesleki kullanım için tasarlanıp üretilmiştir. Cihazlarda kalibrasyon/ kalibrasyon tekrarı İSOBarometerler için ISO - Laboratuar-Sertifikası. standartlarına göre yapılabilindiğinden şirketinizin kalibreli test cihazlarının demir başları haline getirebilirsiniz. İSO-Kalibrasyonu laboratuar kalibrasyonunu ve kalibrasyon sertifikasını içermektedir ve şirketinizin ismi ve iletişim bilgileri sertifika üzerinde berlirtilmiştir. Kalibrasyonu isterseniz teslimat öncesi istersenizde kalibrasyon (yıllık) tekrarı olarak yaptırabiliriz . Barometreler genelde meteoroloji alanında kullanılıyor. Yaygın olarak barometreler hava istasyonlarında kullanılır, ki alçak veya aşırı basınç tespiti ile hava durumu belirlenebilsin. Bu şekilde varılan sonuçlar bilimsel olarak onaylanmasada bizim cihazlarımızda tabiki bu şekilde kullanılabilir ama daha çok basınç veya laboratuar ve depolardaki hava şartlarının ölçümünde kullanılmaktalar.

Barometre
Barometreler hava basıncı belirleyici aletler olup, farklı şekillerde ve türlerde görülür ve  meteoroloji alanında kullanılır. Yani bunlar özel ölçüm cihazlarıdır ve genelde metereolojide kullanılıp hava istasyonlarının vazgeçilmezlerindendirler.

Hava istasyonu PCE Fws 20 - Barometreler

Barometreler genelde enlem derecelerinde hava basınç değişiklikleri ve hava durumu değişiklikleri orantılı olduğundan hava göstergesi olarak kullanılırlar. Bunun nedeni ise, ön pasaj dinamik düşük basınç alanları, tipik bir hava basıncı değişikliği anlamına gelir olmasıdır. Basıncın artması bu anlamda iyi hava, düşmesi ise kötü hava olarak yorumlanmaktadır.

Barometreler: Sabit Basınç:
Çoğu durumda, hava basıncı bir yüksek basınç sırasında sabit olarak yer alıyor ve bu tutarlı ve sürekli iyi hava belirtisidir (Bu iyi hava kışın bulutlu hava olarakta görülebilir). Bu sabit basınç gündüz döngüsünün tipik basınç değişikliklerine mağruz kalmaktadır ki bunlar 12 saatlik bir periyoda sahiptir. Günlük çıkışlar enlem derecelerine bağlıdır ve en yüksek veriler ( periyotta 5 hPa ya kadar) ekvator yakınlarında görülmektedirler. Almanyada ise periyotta 1 hPa nın altında bulunurlarken kutup yakınlarında sıfıra yaklaşırlar. Bazen yüksek basınçlı havalarda basınç günlerce hatta haftalarca sabit kalır ve barometrenin bozuk olduğu bile düşünülebilir.

Barometreler: Basınç artması: 
Bu durum artışın hızına bağlıdır. Yavaş ve düzenli bir artış uzun vadeli hava düzelmesine işarettir. Saatte 1 hPa dan fazla aşırı bir artış kısa vadeli hava düzelmesini gösterebilir veya gelmekte olan bir yüksek basınç fırtınasının habercisi olabilir. Örnek: hızla çekilen bir alçak basınç alanını takip eden bir yenisi. Bu durumun sürekli olması denizde aşırı rüzgarıda beraberinde getirmektedir. Basınç yüksek bir dereceye ulaşıp sabit kalması sert rüzgarların günlerce devam edebileceğini göstermektedir.

Barometreler: Basınç düşmesi:
Buradada düşüşün 1 saatte ( 3 yada 4 saat de olabilir) ne kadar hızlı olduğu ve bu düşüşün sabit bir eğilimmi yoksa örneğin düşme oranını artması söz konusumu olduğu çok önemlidir. Az miktarda ama süreklilik gösteren bir düşüş genelde havaların kötü yönde değişiceğini ve güzel hava periodunun biteceğini işaret eder. Bu sürecin başında basınç düşüşü çok az olsada barometrede görülebilmektedir. Aşırı basınç düşüşleri bir alçak basınç havasının yaklaşmakta olduğunu ve havalarda ani kötüleşme olabileceğinin göstergesidir, ki basınç düşmesine bağlı olarak yaklaşan bir fırtınanın ön belirtisi olabilir. Fakat bu bağdaştırma enlem derecelerinede bağlıdır ki astropikal bölgelerde basınç düşmesinden yola çıkarak beklenen rüzgarı tespit etmek daha zordur. Eğer barometrede gösterilen basınç düşüşü süreklilik gösteriyor ise bu alçak basınç alanının merkezi size doğru yaklaşmakta demektir ama düşüş bir daha hızlı sonra daha yavaş olarak devam ediyorsa merkezin size uzak bir yerden geçip gideceğini gösterir.

Metereolojide bu eğilimler sadece belirli şartlar altında görüldüğünden ve kötü hava barometrede basınç artışlarındada aşırılığı durumundada görülebildiğinden, barometrelerle yapılan hava tespitleri sadece kaba tespitler olup sağlam veri olarak görülmemelidirler.

Barometreler ile yükseklik ölçümü:
Barometrik yükseklik ölçümü yüksekliklerin basınç ölçümü yapılarak tahmin edilmesine dayanmaktadır. Kesin ölçüm için bu yöntem kullanılmamalıdır. Kaba bir tespit için yeterli olup bir nesnenin yüksekliğini hemen hemen tahmin etmeye yeterlidir.

Alttaki tablo yükseklik ve basıncın barometrede birbirlerine olan orantılarını göstermektedir.

Yükseklik Barometrede Basınç (hPa)

Bütün Alllgäu Alpleri üzerinde öğle manzaralı 1500m yüksekliğinde bulunan Barometreler PCE-THB-38

Burada PCE-THB-38 model barometrenin yaklaşık 1500 m gibi bir yükseklikten alp dağlarının öğle saatlerindeki görüntüsü ile görebilirsiniz

0 m 1013,25
500 m 954,61
1000 m 898,76
1500 m 845,58
2000 m 794,98
2500 m 746,86
3000 m 701,12
3500 m 657,68
4000 m 616,45
4500 m 577,33
5000 m 540,25
6000 m 471,87
7000 m 410,66
8000 m 356,06
9000 m 307,48
10000 m 264,42
11000 m 226,37

Barometrik yükseklik ölçümleri hızlı ve oldukça kolay bir şekilde yapılabilmekteler, fakat doğruluk konusunda kısıtlılar. Yükseklil ölçümü için düzenlenen bir barometreye yükseklik ölçer denir ve kullanımı sadece beklentilere ve kullanım amacına bağlıdır. Bu yöntem genelde dağcılar ve biraz daha fazla doğruluk beklentileri ile arazi ölçümlerinde kullanılmaktadır.

Topseller- En çok satılan ürünlerimizden birtanesi

Şuan bulunduğunuz kategori: Anasayfa / ölçüm teknolojisi / ölçüm cihazları /barometreler
 
Terazi / Baskül teknoloji portföyü yanı sıra aşağıda görüldüğü gibi Ölçüm teknolojisinde geniş bir portföy sunmaktayız.
Size sunduğumuz portföyümüzden Ölçüm cihazları:
A
Ahşap nem ölçüm cihazları
Akım Pensleri
Akış ölçüm cihazları
Alan hızı ölçüm cihazları
Alan şiddeti ölçüm cihazları
Altimetreler
Ampermetreler
Analiz cihazlar
Analog Multimetreler
Anemometreler
Atmosfer basıncı ölçüm cihazları
Atölye Kumpasları
Atölye ölçüm cihazları
B
Bağıl nem ölçüm cihazları
Bağlantı cihazları
Barometreler
Basınç ölçüm cihazları
Basınç gücü ölçüm cihazları
Basküller
Borescoplar
Boya kalınlığı ölçüm cihazları
Bulanıklık ölçüm cihazları
C,Ç
Çalışma güvenliği ölçüm cihazları
Çekim gücü test cihazları
Çevresel ölçüm cihazları
Çiy noktası ölçüm cihazları
Çok fonksiyonlu ölçüm cihazları
D
Datalogger
Debimetreler
Depolama osiloskoplar
Devir ölçüm cihazları
Dijital Kumpaslar
Dijital Manometreler
Dijital Multimetreler
Dijital Termometreler
Dinamometreler
Dozimetreler
Durometreler
Durometre test standları
Duvar kalınlığı ölçüm cihazları
E
Elektikli Saatler
Emisyon ölçüm cihazları
Endoskoplar
Enerji ölçüm cihazları
F
Fark Basınç ölçüm cihazları
Faz sırası göstergesi
Fiberoskop
Flor ölçüm cihazları
Fotometreler multiparametreli
Fotometreler tek parametreli
Frekans sayıcı
G
Gaussmetreler
Gaz alarm cihazları
Gaz ölçüm cihazları
Geiger sayacı
Gıda ölçüm cihazları
Göreceli nem ölçüm cihazları
Göstergeler
Gösterge uniteleri
Gözlem kameraları
Güç metreler
Güç ölçüm cihazları
Güneş panelleri ölçüm cihazları
Gürültü ölçüm cihazları
H
Hat bulucular
Hava akımı ölçüm cihazları
Hava istasyonları
Hava nem ölçüm cihazları
Higrometreler
Hijyen ölçüm cihazları
İ/I
İklim ölçüm cihazları
İletkenlik ölçüm cihazları
İmalathane Kumpasları
İmalathane ölçüm cihazları
İnfrared Kameralar
İnfrared Termometreler
İnşaat lazerleri
Isı stresi ölçüm cihazları
İş güvenliği ölçüm cihazları
Işık ölçüm cihazları
Işık şiddeti ölçüm cihazları
Iyon oranı ölçüm cihazları
İyon içeriği ölçüm cihazları
İzolasyon ölçüm cihazları
K
Kalınlık ölçüm cihazları
Kantarlar
Kayıt cihazları
Klor ölçüm cihazları
Kontrol cihazları
Koruma önlemi ölçüm cihazları
Kumpaslar
Kuvvet ölçerler
Kuvvet ölçüm cihazları
Kuvvet ölçüm standları
Kuvvet test standları
L
Laboratuar karıştırıcıları
Laboratuar karıştırma cihazları
Lazer gücü ölçüm cihazları
Lazer Termometreler
Lazermetreler
LCR metreler
Lojik analizörler
Lojik modülleri
Luxmetreler
M
Makina analiz ölçüm cihazları
Malzeme kalınlığı ölçüm cihazları
Malzeme nem ölçüm cihazları
Malzeme ölçüm standları
Malzeme test standları
Malzeme sertlik ölçüm cihazları
Manometreler
Manyetik karıştırıcıları
Mesafe ölçüm cihazları
Mikroohmmetreler
Mikroskoplar
Miliohmmetreler
Multimetreler
Multi parametreli Fotometreler
Multitest cihazları
Mutlak nem ölçüm cihazları
N
Nem ölçüm cihazları
Network denetim cihazları
Network test cihazları
Network tester
O/Ö
Ohmmetreler
Oksijen ölçüm cihazları (Gaz)
Oksijen ölçüm cihazları(Su)
Ölçüm aletleri
Ölçüm cihaz setleri
Ölçüm transformatörleri
Osiloskoplar
Oto arıza tespit cihazları
Oto test cihazları
Ozon ölçüm cihazları (Hava/Su)
P
Parametreli Fotometreler
Parlaklık ölçüm cihazları
Partikül ölçüm cihazları
Partikül sayım cihazları
Pens ölçüm cihazları
Pensampermetreler
Ph metreler
Ph test cihazları
Pirometreler
Pitot tüpü manometreler
Pürüzlülük ölçüm cihazları
R
Radyasyon ölçüm cihazları
Radyasyon Termometreler
Redox ölçüm cihazları
Refraktometreler
Renk ölçüm cihazları
Rotasyon lazeri ölçüm cihazları
Rüzgar ölçüm cihazları
Rüzgar hızı ölçüm cihazları
S/Ş
Sertlik ölçüm cihazları
Ses seviyesi ölçüm cihazları
Sıcaklık sensörleri
Sıklık kontrol cihazları
Sıklık ölçüm cihazları
Sinyal bulucular
Sinyal çevirici cihazları
Şok kayıt cihazları
Solarimetre
Stereo mikroskoplar
Stestoskoplar
Stroboskoplar
Su ölçüm cihazları
Su ph metreler
T
Takometreler temaslı/temassız
Takometreler (el takometreler)
Tek parametreli Fotometreler
Temizlik cihazları (Ultrasonıik)  
Teraziler
Termal-/Termografi Kameraları
Termalkameraları
Termo higrometreler
Termo-/Isı stresi ölçüm cihazları
Termokupl
Termometreler
Teslametreler
Test standları
Titreşim ölçüm cihazları
Topraklama direnc iölçüm cihazları
Tork ölçüm cihazları
Tuzluluk ölçerler
U/Ü
Ultrasonik temizleme cihazları
Universal ölçüm cihazları
Ürün nem ölçüm cihazları
Uydu ölçüm cihazları

Uzaklık ölçüm cihazları
V
VDE ölçüm cihazları 
Veri toplama cihazları
Veri toplayıcıları
Vibrasyon ölçüm cihazları
Video Boroscope
Vıdeo gözlem Kameraları
Viskozimetreler
Y
Yapı lazer ölçüm cihazları
Yoğunluk kontrol cihazları
Yol ölçüm tekerlekleri
Yüksek hız Kameraları
Yükseklik ölçüm cihazları
Yüzey test cihazları
Ölçüm teknoloji portföyü yanı sıra aşağıda görüldüğü gibi Terazilerde ve Basküllerde geniş bir portföy sunmaktayız.
Size sunduğumuz portföyümüzden Teraziler ve Basküller:
A
Ağır yük Baskülleri
Aks Kantarları
Altın Terazileri
Analitik Teraziler
Analog Teraziler
Askılı Teraziler
Ayırıcı Teraziler
B
Bakkal Terazileri
Bant Kantarları
Bant tartım sistemleri
Banyo Baskülleri
Banyo Terazileri
Barkodlu Teraziler
Bebek Terazileri
Bilgisayar bağlantılı Teraziler
Bilgisayar norm sistem Baskülleri
Boy ölçer Terazileri
Bunker Kantarları
C/Ç
Çengel Basküller
Çengel Teraziler
Cep Terazileri
Çift aralıklı Teraziler
Çok fonksizonlu Teraziler
Çok hücreli Basküller
D
Demir Basküller
Diferansiyel Teraziler
Dijital Vinç Basküller
Dişçi Terazileri
Diyaliz Baskülleri
Doğrulanmış Teraziler
E
Eczacı Terazileri
El Transpalet Terazileri
Endüstriyel Basküller
Endüstriyel Teraziler
Envanter Terazileri
Eşit kollu Teraziler
Ev Terazileri
Ev tipi Tartım Baskülleri
F
Fıçı Baskülleri
Fitness Terazileri
Fiyat hesaplamalı Basküller
Fiyat hesaplamalı Teraziler
Formülasyon Terazileri
G
Gramaj kesme aleti
H
Hafızalı Teraziler
Hareketli Bant tartım sistemleri
Hassas Teraziler
Hayvan Baskülleri
Hazne Terazileri
Hidrolik kuvvet hücreleri
Hidrolik yük hücreleri
Hızlı Teraziler
Hücreli Basküller
Huni Tartılar
Huni Teraziler
İ/I
İnsan Baskülleri
İstatiksel proses kontrol Terazileri
K
Kağıt para Terazileri
Kağıt Terazileri
Kalibrasyon edilebilir Teraziler
Kalibrasyonlu Teraziler
Karat Terazileri
Kasap Baskülleri
Kefeli Teraziler
Kompakt Teraziler
Kontrol Terazileri
Konveyör Kantarları
Konveyör Tartıları
Köprü Terazileri
Küçük Teraziler
Kuyumcu Teraziler
L
Laboratuar Terazileri
M
Madeni Para Terazileri
Manav Baskülleri
Manav Terazileri
Market Baskülleri
Market Terazileri
Masa üstü Basküller
Masa üstü Teraziler
Medikal Basküller
Medikal Teraziler
Mekanik Teraziler
Metal Para Terazileri
Monoray Basküller
Multi fonksiyonlu Teraziler
Mutfak Terazileri
Müşteri kayıtlı Basküller
N
Nakliye Baskülleri
Nem analiz Terazileri
Nem tayin Terazileri
O
Obezite Baskülleri
Okul Terazileri
Orantılı Teraziler
Örnek Kesici
Otomobil Kantarları
Özel imalat Baskülleri
Özel sistem Terazileri
P
Paket Terazileri
Palet Baskülleri
Para Terazileri
Parça sayım Terazileri
Paslanmaz Basküller
Paslanmaz Teraziler
Platform Baskülleri
Porsiyon kontrol Terazileri
R
Rampalı Basküller
Reçete Terazileri
S
Şahıs Baskülleri
Sandalyeli Basküller
Sayıcı Teraziler
Sayım sistemleri
Sayım Terazileri
Seyyar Teraziler
Silo tank Kantarları
Sistem Terazileri
Sıvı tartım Baskülleri
Softwareli Teraziler
Su geçirmez Teraziler
Su Terazileri
T
Tartılı dolum Makinaları
Tartılı mekanik Transpalet
Tartılı Transpalet
Tartım göstergeleri
Tartım göstergeleri (harici)
Taşınabilir Teraziler
Taşıt Kantarları
Tek hücreli Basküller
Tekerlekli Sandalye Baskülleri
Temel Kantarlar
Temel Teraziler
Terazi hücreleri
Terazi indikatörleri
Terazi köprüleri
Terazi makinaları
Terazi modülleri
Terazi platformları
Terazi setleri
Terazi sistemleri
Tezgah Terazileri
Ticari Teraziler
Transpalet Basküller
Transpalet Teraziler
V
Varil tartım Baskülleri
Veri aktarmalı Teraziler
Veteriner Basküller
Vinç Baskülleri
Vücut yağı ölçüm Terazileri
Y
Yaylı Teraziler
Yazılımlı Teraziler
Yoğunluk litre Terazileri
Yoğunluk tayin Terazileri
Yoğunluk Terazileri
Yük algılama Hücreleri
Yük ölçüm Hücreleri
Yük ölçüm Pimleri
Yüzey kütle Terazileri
Z
Zahire Baskülleri
Zemin altı Basküller
Zemin Baskülleri