Anasayfaya dönüş

  Anasayfa   Gizlilik Şartlar Download Servis Kalibrasyon İletişim

Laboratuar Teknolojisi

Ölçüm Teknolojisi

Kontrol Teknolojisi

Güvenlik Teknolojisi

Terazi/Baskül Teknolojisi

PCE Instruments TV
Hava istasyonları ve diğer ürünlerimizi mağazamızdan satın alabilirsiniz

 


 

 

 

 

 

 

 

Hava istasyonları ve diğer ürünlerimizi mağazamızdan satın alabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hava istasyonları ve diğer ürünlerimizi mağazamızdan satın alabilirsiniz

,

Hava İstasyonları

Hava istasyonları özellikle ev ortamlarında her geçen gün daha büyük önem taşımakta. hava istasyonları herPortatif veya sabit kullanım için hava istasyonları türlü ihtiyaç için bizde bulabilirsiniz Bu hava istasyonları en az iki ayrı parçadan oluşmaktadır. Bunlardan biri merkez istasyonu diğeri ise ölçüm verileri için sensörlerdir.  Sensörler ölçüm direği yardımı ile istenilen yere yerleştirilir. Burada sensörler tüm bilgileri toplayarak bunları merkez istasyonuna aktarmaktadır. Bu aktarım ya kablu yada uydu yoluylar direk olarak ekrana yansıtma ile gerçekleşmektedir. Dijital hava istasyonları en büyük özelliği şüphesiz verilerin kaydedebilir ve tekrar okunabilir olmasıdır. Hava istasyonları bilgisayara bağlanabilmesi sayesinde hava durumu hakkında bir kaç saatlik tahmin olanağı sağlanmaktadır. Bunun dışında yazılım sayesinde grafik veya tablo olarak uzun süreli izleme ve karşılaştırma imkanı sağlanmaktadır. Bu tarz hava istsayonları bizden taşınabilir ve sabit kullanım için temin edebilirsiniz
Hava İstasyonları hakkında ya da web sitemizde bulunan diğer cihazlar hakkında sorularınız varsa  teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.  
Ulaşım bilgileri:
E-Mail: info@pce-cihazlari.com.tr 
Tel.:     (+90) 0 
212 471 11 47
Faks:   (+90) 0 212 705 53 93
veya Servis sayfamızdanda ualşabilirsiniz.

Teknik özellikler ve hava istasyonları  alanında daha fazla bilgi için aşağıdaki linkleri takip ediniz.

- Hava istasyonları PCE-FWS 20  En çok satılan ürünlerimizden birisi.
  (Rüzgar yönü, rüzgar gücü, sıcaklık, nem, yağmur oranı için, Logger, USB, Yazılım)

Hava istasyonları PCE Instruments'denHava istasyonlari PCE-FWS 20, rüzgar yönü, rüzgar gücü, sicaklik, nem, yagmur orani için, Logger, USB, Yazilim

Hava istasyonları Bir çok hava iastasyonları için ISO-Kalibrasyon sertifikasışirket içi test cihazları bünyesine almak isteyen şirketler için kalibrasyon sertifikası sunmaktayız.İlk alımda ve periyodik tekrarlarda sunulan bu kalibrasyon sertifikası laboratuar kalibrasyonu ve tüm ölçüm değerlerini içeren bir dökümandan oluşmaktadır. Bu sertifika gerekli tüm  şirket bilgilerini içermektedir. Hava istasyonları sensörleri uzun vadeli istikrar gösterdiklerinden bunlarda periyodik kalibrasyon bunlar için evde kullanım durumlarında tekrar gerekmemektedir. Sanayi alanlarında kullanım durumlarında ise özel adaptasyonlar yapılabilinmektedir. Özel ölçüm sorunlarınız için mühendis ve teknisyenlerimiz size memnuniyetle yardımcı olacaklardır.

Hava istasyonları her biri metereolojik birimleri ölçen ve böyle hava gözetimi sağlayan farklı ölçüm cihazından oluşmaktadır. Hava istasyonları devlet hava ölçümlerindede evlerdede kullanılmaktadır. Genel olarak analog ve dijital hava istasyonları arasında ayrım yapılmaktadır. Analog cihazlar hava kulubeleri denilen kulubelere yerleştirilmiştir. Bunlar ahşap veya havaza dayanıklı plastiklerden oluşan ve Hava istasyonları gerekli korumayı ve aynı zamanda doğru ölçüm  sağlayan küçük beyaz renkli kutulardır. Böylece sıcaklık verileri güneş ışığı tarafından değiştirilmemektedir. Güneşli ve hafif bulutlu havalar koyu renkli yüzeyler daha fazla güneş ışını çektiğinden içerisi daha sıcak olacak ve ölçümlerde sapma görülmüş olacaktır. Verilerin kıyaslanabilmesi için bu kutuların cimlerin üzerinde ve her an güneş görebilecek şekilde ağaçlardan mesafeli olarak konuşlandırılmaları gerekmektedir. Hava istasyonları genelde bir psikrometre, bir minimum ve maksimum termometre ve bir termal nem ölçerden oluşmaktadırlar. Kulube dışında bunun haricinde bir yağmur birde anemometre bulunmaktadır. Modern hava istasyonları bunun haricinde güneş ışınlarından toprak sıcaklığına kadar ölçüm yapabilmektedir. Analog hava istasyonları bir güç kaynağına gereksinim duyulmadığı gibi bu cihazlar daha kolay yorumlama yapma ve hava izleme imkanı sağlar. Dezavantaj olarak sadece verilerin belirli periyotlarda saplanması ve manuel olarak okunması gerektiği söylenebilinir.

Hava istasyonları PCE-FWS 20 Duvara monte edilmiş bir şekilde kullanma imkanı                        Hava istasyonları PCE-FWS 20 masa üstü kullanım için ideal Hava istasyonunda gösterilen basınç ile hava durumunun ne alakası var?
Farklı hava basınç koşulları dünyanın farklı yerlerinde yükselen hava kütleleri nedeniyle oluşmaktadır. Bu güneşin dünyayı ekvator yakınlarında kutuplardan daha çok ısıtmasından dolayı gerçekleşmektedir.Ekvatorda yükselen hava bir yerde tekrar inmesi gerekmektedir ve buda burada uzak noktalarda yani daha az oranda ısıtılan bölgelerde gerçekleşmektedir. Bu bölgelerde daha az yağmur yağmasının sebebi basınç artmasından dola
yı bulut oluşumunun engellenmesidir. Kutuplara kadar böyle 3 büyük sistem görülebinir. Dünyanın rotasyonundan dolayı ise gezen basınç noktaları görülmektedir. Hava kütleleri hareket ettiği anda bu bölgede kısa süreli düşük basınç oluşur ve bu bölgeye her yönden hava akımı (rüzgar) başlar. Düşük basınç noktası yani hava yükselmesinden oluşan bir hava eksikliğinden oluşan rüzgarların getirdiği nemlerden oluşan bulutlar ile görülmektedir. Yüksek basınç noktası ise tam tersidir: Hava bu yüksek basınç noktasından ulaşmak suretiyle cihazlar rüzgar gösterir. Yüksek basınç nedeniyle bu bölgelerde hava kütleleri yere doğru inmektedir ve yerde basınç yükselir. Havanın alçalmasından dolayı ısınma görüldüğü gibi bulutlarda dağılacaktır. Sonuç olarak mavi bir sema ve sıcak ve güneşli bir hava görülür.

Hava istasyonları PCE-FWS 20 sensörleri ve yazılımı ile birlikte sunulmakta                     Hava istasyonları bir kulubenin çatısına monte edilmiş şekli

Hava verilerinin izlenmesi yanlızca dünya çapında değil yerel olarakta önem taşımaktadır. Bunlar anlık verilerden bağlayarak bazı değerlerin altında kalınması veya aşılması anlamınada gelebilir. Bu imkanları hava istasyonları yazılım ve iletim kablosu ile sağlamaktadır. Hava istasyonları kullanım alanları bu sayede evlerde olduğu gibi ticari olarakta kullanılmaktadır, örn. tarım, denizcilik, su ve açık hava organizasyonları. Burada sıcaklık ve ölçümümünün yanı sıra yağmur ölçer, rüzgar yönü  göstergesi veya rüzgar hızı ölçer gibi sensörlerin kullanımıda önemlidir. Pil ile çalışan Hava istasyonları uydu sensörleri 100 metrelik bir menzile sahiptirler ve böylece tamamen serbest bir kurulum kurulmaktadır. Kullanılan tüm sensörler hava istasyonları tarafından otomatik olarak tanınır ve böylece hemen kullanılabilinmektedirler. Hava istasyonları geniş ekranları size anlık hava verilerini gösterirken aynı zamanda verileri yazılım ile kaydedip analizlerinin imkanınıda sağlamaktadırlar. Bunun için veriler bilgisayara aktarılır ve sizde hava durumunu izleme ve koşullara uygun bir reaksiyon gösterme imkanı elde etmiş olursunuz.

Kataloğumuzdan Hava istasyonları ile ilgili bilgi edinmek veya yazdırmak istiyorsanız. 
 lütfen PDF-işareti tıklayın :
Hava istasyonları: Katalogdan alıntılar

Topseller- En çok satılan ürünlerimizden birtanesi

Şuan bulunduğunuz kategori: Anasayfa / ölçüm teknolojisi / ölçüm cihazları / hava istasyonları
 
Terazi / Baskül teknoloji portföyü yanı sıra aşağıda görüldüğü gibi Ölçüm teknolojisinde geniş bir portföy sunmaktayız.
Size sunduğumuz portföyümüzden Ölçüm cihazları:
A
Ahşap nem ölçüm cihazları
Akım Pensleri
Akış ölçüm cihazları
Alan hızı ölçüm cihazları
Alan şiddeti ölçüm cihazları
Altimetreler
Ampermetreler
Analiz cihazlar
Analog Multimetreler
Anemometreler
Atmosfer basıncı ölçüm cihazları
Atölye Kumpasları
Atölye ölçüm cihazları
B
Bağıl nem ölçüm cihazları
Bağlantı cihazları
Barometreler
Basınç ölçüm cihazları
Basınç gücü ölçüm cihazları
Basküller
Borescoplar
Boya kalınlığı ölçüm cihazları
Bulanıklık ölçüm cihazları
C,Ç
Çalışma güvenliği ölçüm cihazları
Çekim gücü test cihazları
Çevresel ölçüm cihazları
Çiy noktası ölçüm cihazları
Çok fonksiyonlu ölçüm cihazları
D
Datalogger
Debimetreler
Depolama osiloskoplar
Devir ölçüm cihazları
Dijital Kumpaslar
Dijital Manometreler
Dijital Multimetreler
Dijital Termometreler
Dinamometreler
Dozimetreler
Durometreler
Durometre test standları
Duvar kalınlığı ölçüm cihazları
E
Elektikli Saatler
Emisyon ölçüm cihazları
Endoskoplar
Enerji ölçüm cihazları
F
Fark Basınç ölçüm cihazları
Faz sırası göstergesi
Fiberoskop
Flor ölçüm cihazları
Fotometreler multiparametreli
Fotometreler tek parametreli
Frekans sayıcı
G
Gaussmetreler
Gaz alarm cihazları
Gaz ölçüm cihazları
Geiger sayacı
Gıda ölçüm cihazları
Göreceli nem ölçüm cihazları
Göstergeler
Gösterge uniteleri
Gözlem kameraları
Güç metreler
Güç ölçüm cihazları
Güneş panelleri ölçüm cihazları
Gürültü ölçüm cihazları
H
Hat bulucular
Hava akımı ölçüm cihazları
Hava istasyonları
Hava nem ölçüm cihazları
Higrometreler
Hijyen ölçüm cihazları
İ/I
İklim ölçüm cihazları
İletkenlik ölçüm cihazları
İmalathane Kumpasları
İmalathane ölçüm cihazları
İnfrared Kameralar
İnfrared Termometreler
İnşaat lazerleri
Isı stresi ölçüm cihazları
İş güvenliği ölçüm cihazları
Işık ölçüm cihazları
Işık şiddeti ölçüm cihazları
Iyon oranı ölçüm cihazları
İyon içeriği ölçüm cihazları
İzolasyon ölçüm cihazları
K
Kalınlık ölçüm cihazları
Kantarlar
Kayıt cihazları
Klor ölçüm cihazları
Kontrol cihazları
Koruma önlemi ölçüm cihazları
Kumpaslar
Kuvvet ölçerler
Kuvvet ölçüm cihazları
Kuvvet ölçüm standları
Kuvvet test standları
L
Laboratuar karıştırıcıları
Laboratuar karıştırma cihazları
Lazer gücü ölçüm cihazları
Lazer Termometreler
Lazermetreler
LCR metreler
Lojik analizörler
Lojik modülleri
Luxmetreler
M
Makina analiz ölçüm cihazları
Malzeme kalınlığı ölçüm cihazları
Malzeme nem ölçüm cihazları
Malzeme ölçüm standları
Malzeme test standları
Malzeme sertlik ölçüm cihazları
Manometreler
Manyetik karıştırıcıları
Mesafe ölçüm cihazları
Mikroohmmetreler
Mikroskoplar
Miliohmmetreler
Multimetreler
Multi parametreli Fotometreler
Multitest cihazları
Mutlak nem ölçüm cihazları
N
Nem ölçüm cihazları
Network denetim cihazları
Network test cihazları
Network tester
O/Ö
Ohmmetreler
Oksijen ölçüm cihazları (Gaz)
Oksijen ölçüm cihazları(Su)
Ölçüm aletleri
Ölçüm cihaz setleri
Ölçüm transformatörleri
Osiloskoplar
Oto arıza tespit cihazları
Oto test cihazları
Ozon ölçüm cihazları (Hava/Su)
P
Parametreli Fotometreler
Parlaklık ölçüm cihazları
Partikül ölçüm cihazları
Partikül sayım cihazları
Pens ölçüm cihazları
Pensampermetreler
Ph metreler
Ph test cihazları
Pirometreler
Pitot tüpü manometreler
Pürüzlülük ölçüm cihazları
R
Radyasyon ölçüm cihazları
Radyasyon Termometreler
Redox ölçüm cihazları
Refraktometreler
Renk ölçüm cihazları
Rotasyon lazeri ölçüm cihazları
Rüzgar ölçüm cihazları
Rüzgar hızı ölçüm cihazları
S/Ş
Sertlik ölçüm cihazları
Ses seviyesi ölçüm cihazları
Sıcaklık sensörleri
Sıklık kontrol cihazları
Sıklık ölçüm cihazları
Sinyal bulucular
Sinyal çevirici cihazları
Şok kayıt cihazları
Solarimetre
Stereo mikroskoplar
Stestoskoplar
Stroboskoplar
Su ölçüm cihazları
Su ph metreler
T
Takometreler temaslı/temassız
Takometreler (el takometreler)
Tek parametreli Fotometreler
Temizlik cihazları (Ultrasonıik)  
Teraziler
Termal-/Termografi Kameraları
Termalkameraları
Termo higrometreler
Termo-/Isı stresi ölçüm cihazları
Termokupl
Termometreler
Teslametreler
Test standları
Titreşim ölçüm cihazları
Topraklama direnc iölçüm cihazları
Tork ölçüm cihazları
Tuzluluk ölçerler
U/Ü
Ultrasonik temizleme cihazları
Universal ölçüm cihazları
Ürün nem ölçüm cihazları
Uydu ölçüm cihazları

Uzaklık ölçüm cihazları
V
VDE ölçüm cihazları 
Veri toplama cihazları
Veri toplayıcıları
Vibrasyon ölçüm cihazları
Video Boroscope
Vıdeo gözlem Kameraları
Viskozimetreler
Y
Yapı lazer ölçüm cihazları
Yoğunluk kontrol cihazları
Yol ölçüm tekerlekleri
Yüksek hız Kameraları
Yükseklik ölçüm cihazları
Yüzey test cihazları
Ölçüm teknoloji portföyü yanı sıra aşağıda görüldüğü gibi Terazilerde ve Basküllerde geniş bir portföy sunmaktayız.
Size sunduğumuz portföyümüzden Teraziler ve Basküller:
A
Ağır yük Baskülleri
Aks Kantarları
Altın Terazileri
Analitik Teraziler
Analog Teraziler
Askılı Teraziler
Ayırıcı Teraziler
B
Bakkal Terazileri
Bant Kantarları
Bant tartım sistemleri
Banyo Baskülleri
Banyo Terazileri
Barkodlu Teraziler
Bebek Terazileri
Bilgisayar bağlantılı Teraziler
Bilgisayar norm sistem Baskülleri
Boy ölçer Terazileri
Bunker Kantarları
C/Ç
Çengel Basküller
Çengel Teraziler
Cep Terazileri
Çift aralıklı Teraziler
Çok fonksizonlu Teraziler
Çok hücreli Basküller
D
Demir Basküller
Diferansiyel Teraziler
Dijital Vinç Basküller
Dişçi Terazileri
Diyaliz Baskülleri
Doğrulanmış Teraziler
E
Eczacı Terazileri
El Transpalet Terazileri
Endüstriyel Basküller
Endüstriyel Teraziler
Envanter Terazileri
Eşit kollu Teraziler
Ev Terazileri
Ev tipi Tartım Baskülleri
F
Fıçı Baskülleri
Fitness Terazileri
Fiyat hesaplamalı Basküller
Fiyat hesaplamalı Teraziler
Formülasyon Terazileri
G
Gramaj kesme aleti
H
Hafızalı Teraziler
Hareketli Bant tartım sistemleri
Hassas Teraziler
Hayvan Baskülleri
Hazne Terazileri
Hidrolik kuvvet hücreleri
Hidrolik yük hücreleri
Hızlı Teraziler
Hücreli Basküller
Huni Tartılar
Huni Teraziler
İ/I
İnsan Baskülleri
İstatiksel proses kontrol Terazileri
K
Kağıt para Terazileri
Kağıt Terazileri
Kalibrasyon edilebilir Teraziler
Kalibrasyonlu Teraziler
Karat Terazileri
Kasap Baskülleri
Kefeli Teraziler
Kompakt Teraziler
Kontrol Terazileri
Konveyör Kantarları
Konveyör Tartıları
Köprü Terazileri
Küçük Teraziler
Kuyumcu Teraziler
L
Laboratuar Terazileri
M
Madeni Para Terazileri
Manav Baskülleri
Manav Terazileri
Market Baskülleri
Market Terazileri
Masa üstü Basküller
Masa üstü Teraziler
Medikal Basküller
Medikal Teraziler
Mekanik Teraziler
Metal Para Terazileri
Monoray Basküller
Multi fonksiyonlu Teraziler
Mutfak Terazileri
Müşteri kayıtlı Basküller
N
Nakliye Baskülleri
Nem analiz Terazileri
Nem tayin Terazileri
O
Obezite Baskülleri
Okul Terazileri
Orantılı Teraziler
Örnek Kesici
Otomobil Kantarları
Özel imalat Baskülleri
Özel sistem Terazileri
P
Paket Terazileri
Palet Baskülleri
Para Terazileri
Parça sayım Terazileri
Paslanmaz Basküller
Paslanmaz Teraziler
Platform Baskülleri
Porsiyon kontrol Terazileri
R
Rampalı Basküller
Reçete Terazileri
S
Şahıs Baskülleri
Sandalyeli Basküller
Sayıcı Teraziler
Sayım sistemleri
Sayım Terazileri
Seyyar Teraziler
Silo tank Kantarları
Sistem Terazileri
Sıvı tartım Baskülleri
Softwareli Teraziler
Su geçirmez Teraziler
Su Terazileri
T
Tartılı dolum Makinaları
Tartılı mekanik Transpalet
Tartılı Transpalet
Tartım göstergeleri
Tartım göstergeleri (harici)
Taşınabilir Teraziler
Taşıt Kantarları
Tek hücreli Basküller
Tekerlekli Sandalye Baskülleri
Temel Kantarlar
Temel Teraziler
Terazi hücreleri
Terazi indikatörleri
Terazi köprüleri
Terazi makinaları
Terazi modülleri
Terazi platformları
Terazi setleri
Terazi sistemleri
Tezgah Terazileri
Ticari Teraziler
Transpalet Basküller
Transpalet Teraziler
V
Varil tartım Baskülleri
Veri aktarmalı Teraziler
Veteriner Basküller
Vinç Baskülleri
Vücut yağı ölçüm Terazileri
Y
Yaylı Teraziler
Yazılımlı Teraziler
Yoğunluk litre Terazileri
Yoğunluk tayin Terazileri
Yoğunluk Terazileri
Yük algılama Hücreleri
Yük ölçüm Hücreleri
Yük ölçüm Pimleri
Yüzey kütle Terazileri
Z
Zahire Baskülleri
Zemin altı Basküller
Zemin Baskülleri