Anasayfaya dönüş

  Anasayfa   Gizlilik Şartlar Download Servis Kalibrasyon İletişim

Medya verileri      

Laboratuar Teknolojisi

Ölçüm Teknolojisi

Kontrol Teknolojisi

Güvenlik Teknolojisi

Terazi/Baskül Teknolojisi

PCE Instruments TV
Stroboskoplar ve diğer ürünlerimizi mağazamızdan satın alabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stroboskoplar ve diğer ürünlerimizi mağazamızdan satın alabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stroboskoplar ve diğer ürünlerimizi mağazamızdan satın alabilirsiniz

,

Stroboskoplar Stroboskoplar hakkında genel bakış
Stroboskoplar hız, devir ve frekans ölçümünde kullanılmaktadır. Bazı stroboskoplar ağdan bağımsız olarak akü ile çalışabilmekte ve yapıları itibariyle kullanışlı ve hafiftirler.  Bu onları pratik kılar ve her yerde kullanılabilirler ve frekansları basamaksız ayarlanabilirler. Dönme frekanslarını belirlemek için tüm sektörlerde kullanılmaktalar (koruyucu bakım). Hızlı sonuç vermeleri ve daha düşük maliyetleri nedeniyle el stroboskopları online sistemlere bakarak daha uygun bir alternatiftir. Ürünlerimiz arasında bulabileceğiniz cihazlar pratisyenler için yerel kullanıma uygundur (stroboskop kullanımı) ve yinede ileri derecede tecrübe gerektirmemektedir. 
Stroboskoplar
hakkında ya da web sitemizde bulunan diğer cihazlar hakkında sorularınız varsa  teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.  
Ulaşım bilgileri:
E-Mail: info@pce-cihazlari.com.tr 
Tel.:     (+90) 0 212 471 11 47
Faks:   (+90) 0 212 705 53 93 
veya Servis sayfamızdanda ualşabilirsiniz
.


Teknik özellikler ve stoboskoplar alanında daha fazla bilgi için alttaki linkleri takip ediniz:

- Stroboskoplar PCE-VT 250 
 
(LED teknolojisi ve entegre Vibrationsanalysator ile el cihazı)

PCE Instruments`den StroboskoplarLED teknolojili ve titreşim analizörlü stroboskaplar

- Stroboskoplar PCE-OM 15 
 
(AC güç kaynağı, harici tetikleme girişi ve xenon lamba)

Stroboskoplar OS-15 in tetikleyici girişi ve xenon lambası bulunmakta. Hareket durdurma ve hız ölçümü imkanı sunmaktaPCE Instruments`den Stroboskoplar

- Stroboskoplar PCE-T259
  (99.999 Rpm'e kadar temassız devir ölçümü, 100.000 FPM'ye kadar Stroboskop Fonksiyonu)

Stroboskop PCE-T259, 99.999 Rpm'e kadar temassiz devir ölçümü, 100.000 FPM'ye kadar Stroboskop FonksiyonuPCE Instruments`den Stroboskoplar

- Stroboskoplar PCE-OM 200   Stroboskoplar arasında en beyenilen cihazlardan birisi
 
(Pil (şarj edilebilir), hızlı şarj fonksiyonu ile bazı yüksek parlaklık)

PCE Instruments`den Stroboskoplar

- Stroboskoplar PCE-LES 100  
 
(LED teknolojili stroboskop, 60 … 99.990 dev/ dk, 50 cm de  370 LUX)

LED teknolojili stroboskoplarPCE Instruments`den Stroboskoplar

- Stroboskoplar PCE-1XS
 
(230V güç kaynağı ile kalıcı montaj için LED stroboskop, LED’lerin ömrü yaklaşık 100.000 saat)

Güç kaynağı ile kalıcı montaj için LED Stroboskoplar. LED'lerin ömrü  100.000 saatPCE Instruments`den Stroboskoplar

- Stroboskoplar PCE-1XS-DC
 
(LED Stroboskop, dakikada 300 … 50000 flaş, LED’lerin ömrü yaklaşık 100.000 saat)

Dakikada 300....50000 flasli stroboskoplar, LED'lerin ömrü 100.000 saatPCE Instruments`den Stroboskoplar

- Stroboskoplar PCE-LES 200  
 
(Kompakt/hafif stroboskop, yüksek flaş frekansı: max. dakikada 300 000 flaş)

Kompak ve hafif stroboskoplar, yüksek frekanslı: dakikada max. 300 000 flaşPCE Instruments`den Stroboskoplar

Animasyon stroboskopları size nasıl bir optik analiz ve denetleme imkanı sağladığını göstermektedir. Kayıt Stroboskoplar herşeyi görüntüler(araştırma ve geliştirme makine veya deneyler dizisi sürecinin video) ya da fabrikada günlük hayatta saf görsel denetim üretim sürecinde kullanabilirsiniz. Bir çok stroboskoplar harici tetikleme girişi ve çıkışına sahiptir. Böylece flaş frekansını her işleme ayarlayabilir yada denetlenmekte olan, hareket eden yada dönen parçayı istediğiniz gibi  stroboskoplar ile tetikleyebilirsiniz.

Stroboskoplar örneğin sıçrayan su ve başka sıvılar ile alakalı olan işlemlerle birlikte bir çok işlemde kullanılabilmektedir ve saliselerle ölçülebilecek aralıklarda flaşları patlamaktadır. Profesyonel ve ticari çekimlerde çeşitli stroboskoplar önde gelen tüm üretici markaların kameraları ile senkronize edilebilmektedir. Stroboskoplarla bağlanabilmeleri için bazı kameraların modifiye edilmeleri gerekmektedir. Teknik sorularınızda her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Örnek niteliğinde stroboskoplar kullanımı ile alakalı aşağıda bır deneyim raporu bulabilirsiniz. Burada stroboskoplar çok yönlülüğü bir kağıt makinası kanıtlanmıştır ve bu rapor kağıt fabrikaları dergisinde yayınlanmıştır.:

PCE İnstruments stroboskoplar kağıt fabrikasında kullandı:
Ekonomik sebeplerden dolayı bir çok fabrika teknik bölümlerini küçültmek zorunda kalmış ve bu nedenle elemanlara daha hızlı denetleme imkanı sağlayacak cihazlar vermeleri gerekli olmuştur. Bu cihazlar arasında stroboskolar bulunmaktadır, ki bunlarla yanlız devir ölçümü değil, frekans tespiti ve nabız bulma da gerçekleştirilebilmektedir. Böylece, döner ekipman ve olayları görselleştirme imkanına sahip makinalarda koşullarının değerlendirilmesi için stroboskoplar üniversel kullanışlı bir araçtır. Stroboskoplar ile elde edilen resimler ile çıplak gözle görülemiyecek şeyler görülebilmektedir.

Fabrika çalışanlarının kullanımının yanı sıra bu gibi cihazlar makina üreticileri ve harici danışmanlar tarafından kalite kontrolü için kullanılmaktadır.

Bu konuda şüphesiz tecrübeli biri olan mühendislerden Vielhaber ‘Beacon serisinin stroboskoplar özellikle sığ zemin işlemlerinde çok etkilidir. Bu stroboskoplar ile uzun eleklerin kenar ve uçlarında görülen ıslaklıkların sebepleride belirlenebilmektedir. Stroboskoplar cok hafif ve böylece kullanıcı serbestçe hareket edebiliyor ve en zor yerlere bile ulaşabiliyor.’diyor. Kaliteparametrelerinin değerlendirilmesinin yanı sıra stroboskoplar devir ve çoklu kuşaklarda senkronizasyon sürücüsühızlı ve doğru kontrol edebilmektedir. Bu nedenle stroboskoplar örneğin Aspiratörlerin pervanelerinin devirlerini ölçmek için kullanılmaktadır.

Elek analizi
Özellikle geniş alanlı eleklerde Beacon Seri stroboskoplar komple elek eninin denetlenmesini mümkün kılmaktadır. Bu nedenle, örneğin su hattı (su seviyesi) ve titreşimler değerlendirilmesi tepe kutusunun işlevselliğini gösteren önemli bir kriterdir. Elegin altındaki drenaja ve emicilerdeki su sozucularına bir göz atın. Dreanajın nasıl çalıştığını size stroboskopun donuk resimleri gösterecektir. Bunun dışında hacmi ve püskürtmenin eşitliğini değerlendirebilirsiniz.

Bay Vielhaber'in verdiği bilgiye göre elek analizi için stroboskoplar idealdir. Yaprak formasyonundaki hatalar tespit edilip misal pulsasyona  atfedilebilir. 

                             Stroboskoplar titreşim ve pulsasyonlari izlemek için kullanilir                                                   Stroboskoplar başka özelliklerinden birisi optik hareket durdurma imkani

                                                           Elekdeki pulsasyon gözlemi için Stroboskoplar

İşlem halatları arasında eşzamanlılık kontrolü
Tabiki stroboskoplar eşzamanlılığın denetlenmesindede kullanılabilir. Halatların aşınması hız farkı olması durumunda yüksek olacaktır ve duraklama süreleri oldukça kısalacaktır.
Aynı zamanda duraklamadan yada kağıt kopartıldıktan sonra işleme koymak daha zor olacaktır. Stroboskoplar hız farkını anında gösteririler ve böylece grup grup kontrol imkanı sağlarlar. Yandaki resim bu işlemin ne kadar basit olduğunu göstermektedir. Stroboskopu kullanırken lütfen ışık sensörlerinden ve kopartma uyarıcılarından uzak durmaya dikkat ediniz.


Merdane ve rulolardaki hasar tespiti için stroboskoplar


Highliter serisi stroboskoplar
Güç kaynağı ile çalışan bu stroboskoplar genelde ışığın elek masasına dokunma noktasının analizi gibi uzun süreli denetlemeler için kullanılmaktadır. Işığın şekli ve tekdüzeliği stroboskop ile ortaya çıkmaktadır ve maddenin eninin tamamı gözetlenebilmektedir. Bu çok güçlü yandığı gibi ruloların yanına yerleştirildiğinde, kabuğu veya rulonun su çekimini çok iyi görebilirsiniz.

Stroboskolarla hareket halindeki parcalari optik halde durdurma imkani

Çelik fabrikalarında bir ürünün sürekli kontrolünde de HiLighter tipi stroboskoplar kullanılmaktadır. Presssilindirlerinde oluşan partikül izleri gibi küçük ama önemli hatalar bu şekilde kolayca görülebilmektedir. Bu Stroboskopların üstdüzey parlaklığı bu denli parlak ve yansıma yapan yüzeylerde idealdir ve en küçük hataları tespit etme imkanı sağlar.

Çelikrayın kontrolü için stroboskoplar

Etiketmakinalarında mobil, pilli veya fişe takılan stroboskoplar kullanımı oldukça mantıklı. Baskıyı durdurun ve optik doğruluğunu ve uygunluğunu denetleyin.
Ürün özelliklerini bir makara değişiminden sonra ya da dönüşüm sonrası kontrol edin örneğin yuvarlama makinelerinde olduğu gibi. 1.2 metreye kadar olan enlerin tamamı teftiş edilebilir ki bunun için makinaların durması bile gerekmemektedir.


Etiketleme makinasında kontrol için stroboskoplar


Link

  - Ölçüm teknoloji üzerine detaylı biligiler

Kataloğumuzdan Stroboskoplar ile ilgili bilgi edinmek veya yazdırmak istiyorsanız. 
 lütfen PDF-işareti tıklayın :
Stroboskoplar: Katalogdan alıntılar

Topseller- En çok satılan ürünlerimizden birtanesi

Şuan bulunduğunuz kategori: Anasayfa / ölçüm teknolojisi / ölçüm cihazları / stroboskoplar
 
Terazi / Baskül teknoloji portföyü yanı sıra aşağıda görüldüğü gibi Ölçüm teknolojisinde geniş bir portföy sunmaktayız.
Size sunduğumuz portföyümüzden Ölçüm cihazları:
A
Ahşap nem ölçüm cihazları
Akım Pensleri
Akış ölçüm cihazları
Alan hızı ölçüm cihazları
Alan şiddeti ölçüm cihazları
Altimetreler
Ampermetreler
Analiz cihazlar
Analog Multimetreler
Anemometreler
Atmosfer basıncı ölçüm cihazları
Atölye Kumpasları
Atölye ölçüm cihazları
B
Bağıl nem ölçüm cihazları
Bağlantı cihazları
Barometreler
Basınç ölçüm cihazları
Basınç gücü ölçüm cihazları
Basküller
Borescoplar
Boya kalınlığı ölçüm cihazları
Bulanıklık ölçüm cihazları
C,Ç
Çalışma güvenliği ölçüm cihazları
Çekim gücü test cihazları
Çevresel ölçüm cihazları
Çiy noktası ölçüm cihazları
Çok fonksiyonlu ölçüm cihazları
D
Datalogger
Debimetreler
Depolama osiloskoplar
Devir ölçüm cihazları
Dijital Kumpaslar
Dijital Manometreler
Dijital Multimetreler
Dijital Termometreler
Dinamometreler
Dozimetreler
Durometreler
Durometre test standları
Duvar kalınlığı ölçüm cihazları
E
Elektikli Saatler
Emisyon ölçüm cihazları
Endoskoplar
Enerji ölçüm cihazları

F
Fark Basınç ölçüm cihazları
Faz sırası göstergesi
Fiberoskop
Flor ölçüm cihazları
Fotometreler multiparametreli
Fotometreler tek parametreli
Frekans sayıcı

G
Gaussmetreler
Gaz alarm cihazları
Gaz ölçüm cihazları
Geiger sayacı
Gıda ölçüm cihazları
Göreceli nem ölçüm cihazları
Göstergeler
Gösterge uniteleri
Güç metreler
Güç ölçüm cihazları
Güneş panelleri ölçüm cihazları

Gürültü ölçüm cihazları
H
Hat bulucular
Hava akımı ölçüm cihazları
Hava istasyonları
Hava nem ölçüm cihazları
Higrometreler
Hijyen ölçüm cihazları
İ
İklim ölçüm cihazları
İletkenlik ölçüm cihazları
İmalathane Kumpasları
İmalathane ölçüm cihazları
İnfrared Kameralar
İnfrared Termometreler
İnşaat lazerleri
Isı stresi ölçüm cihazları
İş güvenliği ölçüm cihazları
Işık ölçüm cihazları
Işık şiddeti ölçüm cihazları
Iyon oranı ölçüm cihazları
İyon içeriği ölçüm cihazları
İzolasyon ölçüm cihazları
K
Kalınlık ölçüm cihazları
Kantarlar
Kayıt cihazları
Klor ölçüm cihazları
Kontrol cihazları
Koruma önlemi ölçüm cihazları
Kumpaslar
Kuvvet ölçerler
Kuvvet ölçüm cihazları
Kuvvet ölçüm standları
Kuvvet test standları

L
Laboratuar karıştırıcıları

Laboratuar karıştırma cihazları
Lazer gücü ölçüm cihazları
Lazer Termometreler
Lazermetreler
LCR metreler
Lojik analizörler
Lojik modülleri
Luxmetreler
M
Makina analiz ölçüm
cihazları
Malzeme kalınlığı ölçüm cihazları
Malzeme nem ölçüm cihazları
Malzeme ölçüm standları
Malzeme test standları
Malzeme sertlik ölçüm cihazları
Manometreler
Manyetik karıştırıcıları
Mesafe ölçüm cihazları
Mikroohmmetreler
Mikroskoplar
Miliohmmetreler
Multimetreler
Multi parametreli Fotometreler
Multitest cihazları
Mutlak nem ölçüm cihazları

N
Nem ölçüm cihazları
Network denetim cihazları
Network test cihazları
Network tester
O
Ohmmetreler
Oksijen ölçüm cihazları (Gaz)
Oksijen ölçüm cihazları(Su)
Ölçüm aletleri
Ölçüm cihaz setleri
Ölçüm transformatörleri
Osiloskoplar
Oto arıza tespit cihazları
Oto test cihazları
Ozon ölçüm cihazları (Hava/Su)
P
Parametreli Fotometreler
Parlaklık ölçüm cihazları
Partikül ölçüm cihazları
Partikül sayım cihazları
Pens ölçüm cihazları
Pensampermetreler
Ph metreler
Ph test cihazları
Pirometreler
Pitot tüpü manometreler
Pürüzlülük ölçüm cihazları

R
Radyasyon ölçüm cihazları
Radyasyon Termometreler
Redox ölçüm cihazları
Refraktometreler
Renk ölçüm cihazları
Rotasyon lazeri ölçüm cihazları
Rüzgar ölçüm cihazları
Rüzgar hızı ölçüm cihazları
S
Sertlik ölçüm cihazları

Ses seviyesi ölçüm cihazları
Sıcaklık sensörleri
Sıklık kontrol cihazları
Sıklık ölçüm cihazları
Sinyal bulucular
Sinyal çevirici cihazları
Şok kayıt cihazları
Solarimetre
Stereo mikroskoplar
Stestoskoplar
Stroboskoplar
Su ölçüm cihazları
Su ph metreler

T
Takometreler temaslı/temassız
Takometreler (el takometreler)
Tek parametreli Fotometreler
Temizlik cihazları (Ultrasonıik)  
Teraziler
Termal-/Termografi Kameraları
Termalkameraları
Termo higrometreler
Termo-/Isı stresi ölçüm cihazları
Termokupl
Termometreler
Teslametreler
Test standları
Titreşim ölçüm cihazları
Topraklama direnc iölçüm cihazları
Tork ölçüm cihazları
Tuzluluk ölçerler
U
Ultrasonik temizleme cihazları
Universal ölçüm cihazları
Ürün nem ölçüm cihazları
Uydu ölçüm cihazları

Uzaklık ölçüm cihazları
V
VDE ölçüm cihazları 
Veri toplama cihazları
Veri toplayıcıları
Vibrasyon ölçüm cihazları
Video Boroscope
Vıdeo gözlem Kameraları
Viskozimetreler

Y
Yapı lazer ölçüm cihazları
Yoğunluk kontrol cihazları
Yol ölçüm tekerlekleri
Yüksek hız Kameraları
Yükseklik ölçüm cihazları
Yüzey test cihazları
Ölçüm teknoloji portföyü yanı sıra aşağıda görüldüğü gibi Terazilerde ve Basküllerde geniş bir portföy sunmaktayız.
Size sunduğumuz portföyümüzden Teraziler ve Basküller:
Ağır yük Baskülleri
Aks Kantarları
Altın Terazileri
Analitik Teraziler
Analog Teraziler
Askılı Teraziler
Ayırıcı Teraziler

 

Bakkal Terazileri
Bant Kantarları
Bant tartım sistemleri
Banyo Baskülleri
Banyo Terazileri
Barkodlu Teraziler
Bebek Terazileri
Bilgisayar bağlantılı Teraziler
Bilgisayar norm sistem Baskülleri
Boy ölçer Terazileri
Bunker Kantarları

Çengel Basküller
Çengel Teraziler
Cep Terazileri
Çift aralıklı Teraziler
Çok fonksizonlu Teraziler
Çok hücreli Basküller
Demir Basküller
Diferansiyel Teraziler
Dijital Vinç Basküller
Dişçi Terazileri
Diyaliz Baskülleri
Doğrulanmış Teraziler
Eczacı Terazileri
El Transpalet Terazileri
Endüstriyel Basküller
Endüstriyel Teraziler
Envanter Terazileri
Eşit kollu Teraziler
Ev Terazileri
Ev tipi Tartım Baskülleri
Fıçı Baskülleri
Fitness Terazileri
Fiyat hesaplamalı Basküller
Fiyat hesaplamalı Teraziler
Formülasyon Terazileri
Gramaj kesme aleti
Hafızalı Teraziler
Hareketli Bant tartım sistemleri
Hassas Teraziler
Hayvan Baskülleri
Hazne Terazileri
Hidrolik kuvvet hücreleri
Hidrolik yük hücreleri
Hızlı Teraziler
Hücreli Basküller
Huni Tartılar
Huni Teraziler
İnsan Baskülleri
İstatiksel proses kontrol Terazileri
Kağıt para Terazileri
Kağıt Terazileri
Kalibrasyon edilebilir Teraziler
Kalibrasyonlu Teraziler
Karat Terazileri
Kasap Baskülleri
Kefeli Teraziler
Kompakt Teraziler
Kontrol Terazileri
Konveyör Kantarları
Konveyör Tartıları
Köprü Terazileri
Küçük Teraziler
Kuyumcu Teraziler
Laboratuar Terazileri
Madeni Para Terazileri
Manav Baskülleri
Manav Terazileri
Market Baskülleri
Market Terazileri
Masa üstü Basküller
Masa üstü Teraziler
Medikal Basküller
Medikal Teraziler
Mekanik Teraziler
Metal Para Terazileri
Monoray Basküller
Multi fonksiyonlu Teraziler
Mutfak Terazileri
Müşteri kayıtlı Basküller

Nakliye Baskülleri
Nem analiz Terazileri
Nem tayin Terazileri
Obezite Baskülleri
Okul Terazileri
Orantılı Teraziler
Örnek Kesici
Otomobil Kantarları
Özel imalat Baskülleri
Özel sistem Terazileri
Paket Terazileri
Palet Baskülleri
Para Terazileri
Parça sayım Terazileri
Paslanmaz Basküller
Paslanmaz Teraziler
Platform Baskülleri
Porsiyon kontrol Terazileri
Rampalı Basküller
Reçete Terazileri
Şahıs Baskülleri
Sandalyeli Basküller
Sayıcı Teraziler
Sayım sistemleri
Sayım Terazileri
Seyyar Teraziler
Silo tank Kantarları
Sistem Terazileri
Sıvı tartım Baskülleri
Softwareli Teraziler
Su geçirmez Teraziler
Su Terazileri
Tartılı dolum Makinaları
Tartılı mekanik Transpalet
Tartılı Transpalet
Tartım göstergeleri
Tartım göstergeleri (harici)
Taşınabilir Teraziler
Taşıt Kantarları
Tek hücreli Basküller
Tekerlekli Sandalye Baskülleri
Temel Kantarlar
Temel Teraziler
Terazi hücreleri
Terazi indikatörleri
Terazi köprüleri
Terazi makinaları
Terazi modülleri
Terazi platformları
Terazi setleri
Terazi sistemleri
Tezgah Terazileri
Ticari Teraziler
Transpalet Basküller
Transpalet Teraziler
Varil tartım Baskülleri
Veri aktarmalı Teraziler
Veteriner Basküller
Vinç Baskülleri
Vücut yağı ölçüm Terazileri
Yaylı Teraziler
Yazılımlı Teraziler
Yoğunluk litre Terazileri
Yoğunluk tayin Terazileri
Yoğunluk Terazileri
Yük algılama Hücreleri
Yük ölçüm Hücreleri
Yük ölçüm Pimleri
Yüzey kütle Terazileri
Zahire Baskülleri
Zemin altı Basküller
Zemin Baskülleri